Judique
Dis Veteran, Beach Lover at BWV, BCV, HHI, VB
- Joined
- Aug 1, 2003
- Messages
- 13,173
Wow..that is cheaper than the $.60 I pay for cans in Walmart, and the ones I got on Chewy this morning ( the 40 can Farm Favorites comes out to $.70 a can). Our niece and her husband live in Gaithersburg too!

About 52 cents a can plus tax, I guess. I have to pay more than $1 for the 3 ounce Urinary tract cans. And that's less than half what I was paying when I was buying at the Vet.
Pets are expensive! I watch all kinds of workarounds to try to make the money stretch further. Target - occasionally cheaper for the kinds the Persian will eat and if I get a 10% off coupon, that's where it goes, that or a Disney gift card!
So, right now I have a male that will eat anything. A male who will eat most food, and a male who can only eat UT food. And a picky princess who wants what she wants.

About 52 cents a can plus tax, I guess. I have to pay more than $1 for the 3 ounce Urinary tract cans. And that's less than half what I was paying when I was buying at the Vet.
Pets are expensive! I watch all kinds of workarounds to try to make the money stretch further. Target - occasionally cheaper for the kinds the Persian will eat and if I get a 10% off coupon, that's where it goes, that or a Disney gift card!
So, right now I have a male that will eat anything. A male who will eat most food, and a male who can only eat UT food. And a picky princess who wants what she wants.