We have one. It's WAY more expensive than a regular grocery store chain, anyway the ones around here. They sell mostly high end & gourmet items. I ran over once to grab Rice Krispies because I needed them to make Rice Krispie treats in the next few hours - it was $5.79 for the same box I'd pay $2.99 for at my regular store.
They do, however, have insanely good gourmet prepared foods, salads, sandwiches, meats, seafood, etc. So if you like to splurge on those items, you will be very happy. It's just not the kind of place to do your regular shopping at. I stopped in after work tonight because I had to have blueberries for something in the morning, and a 6 oz. conatiner (a few bites) was $4.99. They're only $2.99 at my local grocery store but that would have been out of my way tonight.