Jill in Chicago
DIS Veteran
- Joined
- Mar 11, 2007
- Messages
- 1,156
Every time there is a post about about, "How much do you spend on groceries?" we all enjoy sharing. I wish there was a way to compare apples to apples. For instance some folks include laundry detergent and others don't. Or some do not include that they go out to eat a couple times a month. Or others live in more expensive grocery store areas.
So why is it that it is so much fun to share and compare the cost of monthly groceries?
So why is it that it is so much fun to share and compare the cost of monthly groceries?