4HppyCamprs
DIS Veteran
- Joined
- Apr 8, 2009
- Messages
- 2,282
Milk: 2.99 gallon (We buy both whole and FF) (Meijers but it goes on sale frequently for 2/5.00)
Bread: 1.99 whole wheat (3.98 two pack)(Costco)
Eggs: 1.68 dozen or 2.18 for 18 pk (walmart)
Apples: 1.49 pound (it is a bad year for apples in our area) (meijers)
Lettuce: 3.49 for organic mix from Costco.
We are in Chicagoland
Bread: 1.99 whole wheat (3.98 two pack)(Costco)
Eggs: 1.68 dozen or 2.18 for 18 pk (walmart)
Apples: 1.49 pound (it is a bad year for apples in our area) (meijers)
Lettuce: 3.49 for organic mix from Costco.
We are in Chicagoland