DVCsince02
LOVES CAKE
- Joined
- Sep 24, 2007
- Messages
- 9,863
I hear ya! I need to get my rear in gear for a 3rd grade vday party, buy all the food for DS's den for winter camp. Then I need to pull a rabbit out of a hat by coming up with snacks for all 4 days of state exams for 300 3/4/5th graders with a total budget of $150.
Thank GOODNESS our carnival was last year. I had to buy all the game prizes so I know *all* the novelty toy sites out there which helps immensely with our FE gifts!
I'm not quite sure how I'm going to pull this one off!
Call your local grocery stores. They may be willing to donate items close to expiration or donate a gift card to purchase what you need.