$.10 at my sons private school, but it has to be paid in full for the whole year at the start of school, and if you get whole white that's what you get the entire year-- no changing to chocolate. So it was $18 for the year.
Same here, except it is included in the lunch fee of $2.10, if you get a lunch you have to get a milk (3 flavors to choose) then the kids who don't want it, put it on a table and the kids who want an extra milk can take one from there. They started doing this because a lot of unopened milk was being thrown out. If they buy juice or water, they still have to take a milk with a lunch.
we are still at .25 for an extra one is included w/ the meal for $1.10. Choice of white (whole, 2%, skim), chocolate, strawberry, and new cookies and cream milk, or some kinda fake juice for lactos free choice.
I'm amazed at how milk hasn't gone up in cost that much! I remember in the mid to late 80's (20 years ago), when I was in grade school, milk was 25 cents in small town Illinois.
Save Up to 30% on Rooms at Walt Disney World!
Save up to 30% on rooms at select Disney Resorts Collection hotels when you stay 5 consecutive nights or longer in late summer and early fall. Plus, enjoy other savings for shorter stays.This offer is valid for stays most nights from August 1 to October 11, 2025.
CLICK HERE