maslex
DIS Veteran
- Joined
- Apr 15, 2006
- Messages
- 5,116
Reminds me of the time we went to Canada last year. We got to the hotel and DH & the boys went to the pool while I went upstairs to rest. DH asked if I wouldn't mind going down to the lobby store to get everyone an ice cream.
So I go downstairs, grab 4 chocolate covered ice cream bars, brought it up to the cashier and she rings it up......"that'll be $24"

TWENTY FOUR DOLLARS FOR 4 ICE CREAMS????? Obviously you can do the math, but $6 a piece for an ice cream bar????
Granted, I got them since DH probably would have had a bigger fit if I didn't get them then actually paying $24 for them. LOL
So I go downstairs, grab 4 chocolate covered ice cream bars, brought it up to the cashier and she rings it up......"that'll be $24"



Granted, I got them since DH probably would have had a bigger fit if I didn't get them then actually paying $24 for them. LOL