Not trying to start another debate about the value or not of DP, I do that enough with myself. I was trying to figure out what the typical QS meal costs for an adult. Assuming Sandwich or burger of some kind, a side and beverage. You get the drift. I know there are some very knowledgeable people on here that know the prices.
My debate is this, DP works out to be $200 a day for a family of 5. 2A and 3kids. We usually just do pop tarts/donuts for breakfast which we bring with us. At $200 a day that is $40 a person. I am wondering if I could do 2 QS and a treat a day per person cheaper than that.
We did DDP last time I was there, I kept receipts and we came out pretty even. I need to mention that when we ordered we didn't care about the price we ordered what sounded good, so sometimes we got expensive stuff and sometimes we got cheap stuff.
My debate is this, DP works out to be $200 a day for a family of 5. 2A and 3kids. We usually just do pop tarts/donuts for breakfast which we bring with us. At $200 a day that is $40 a person. I am wondering if I could do 2 QS and a treat a day per person cheaper than that.
We did DDP last time I was there, I kept receipts and we came out pretty even. I need to mention that when we ordered we didn't care about the price we ordered what sounded good, so sometimes we got expensive stuff and sometimes we got cheap stuff.
Last edited: