going to AKL Kidani 8/24-8/29. We are staying in a studio DH, DS(7), DS (4), and myself. I am planning to do breakfast daily in the room. I will need a gallon of milk, quart of half and half, butter,yogurts, american cheese, peanut butter, jelly, bread,2 boxes of cereal, bottles of water, and assorted snacks. I used Garden Grocer last time but I was buying for 4 adults and 2 kids so it was cost effective. Which will be more cost effective this time?
I know I can order some from walmart but I cannot order all of it. Any suggestions would be great.
I know I can order some from walmart but I cannot order all of it. Any suggestions would be great.