figment3258
DIS Veteran
- Joined
- Jan 26, 2008
- Messages
- 1,715
Great thread! Joining in....
Last night made a huge pot of chili and cornbread. We'll eat it again for lunch today, plus prob one workday lunch for DH and I, and a gallon in the freezer.
Tonight we'll eat pizza out with friends.
Tomorrow, no knead bread ( which I figure costs me about 25 cents a loaf) and pasta with chanterelles-DH and DD picked yesterday.
Later this week, the last of our tomatoes into fresh pasta sauce. Also a pork tenderloin with either apple butter or plum chutney, canned this summer. Got 4 tenderloins at Costco yesterday for $17. I'll serve mashed cauliflower with that, which costs a couple bucks and the kids love it (won't eat cauliflower otherwise).
