How much would you pay?

jacksmomma

WWMD?~ What Would Mickey Do?
Joined
Feb 19, 2008
Messages
3,351
This is a cross post from the cooking board. How much would you expect to pay for a 2 or 4 pack of gourmet cinnamon rolls at a Farmer's Market. These are made from scratch yeast rolls. Also, would you prefer them ready to eat or frozen so you can take and bake?

Thanks!!! :flower3:
 
Yummy :) I know that around here stuff like that goes for $3-$4 each. If they were baked I would eat one as I walked through the farmer's market ;) Then I'd have to come back and buy frozen ones for later.
 
I would love to find frozen ones..

I'd pay about $3-5 for 4.... :)

I'll even drive for them! :)
 

We have one of the best Farmer's Markets around.Perhaps we can franchise you . Just saying. :goodvibes

Yes, I would want fresh to eat as I walk around, then a pack of frozen rolls to bring home for another day (hour). :)
 
Ok, I'm going to post without reading others comments first.

2 pack--3.99
4 pack--6.99

I guess I'd prefer frozen with a packet of icing to put on myself when they come out of the oven. Yum!
 
Now I'm really hungry!! We don't have those over here:sad2: I usually make a batch of Chelsea buns and exchange the fruit for cinnamon/sugar. But its not the same.....:rolleyes1
 















Receive up to $1,000 in Onboard Credit and a Gift Basket!
That’s right — when you book your Disney Cruise with Dreams Unlimited Travel, you’ll receive incredible shipboard credits to spend during your vacation!
CLICK HERE













DIS Facebook DIS youtube DIS Instagram DIS Pinterest DIS Tiktok DIS Twitter DIS Bluesky

Back
Top