It's a very small store and everything is expensive. Based off of memory, I remember paying between $2 and $3 for a pre-packaged pastry. Whole fruit was $2. Soft drinks were probably around $3.
So, I'd say it's mostly a quick snack kind of place. If they have larger sized items, but you'll pay a lot for them.