Dean
DIS Veteran<br><a href="http://www.wdwinfo.com/dis
- Joined
- Aug 19, 1999
- Messages
- 39,228
You get towels for the sleeping capacity of the unit which is four for a studio and 1 BR and 8 for a 2 BR. You can get an extra four pack for a price, seems like it's $6 per four pack if I recall correctly.Originally posted by wheatenwalker
OK, not to sound too dumb, but is a set of towels, towels for one person or the entire party? I dont want to have to do laundry every day (2 teenagers + Orlando in August+ showers =1 billion towels per day). Just like 2 teenage boys + food of any type = 1 billion crumbs..