I don't get all the "processed foods" comments either. Um, like previously stated-I'm not making my own butter, milk, etc. so okay, I guess that's processed

. I'm a nursing student & know the importance of healthy eating. And my family eats healthy. I always find coupons for eggs (either printables online or eggland's best in magazines), milk (either in the store or printables) & meats (usually online printables). I even find coupons on fresh vegetables & fruits a lot. You just have to take the time to find them.
Anyway, my
Walmart trip today:
2-2 liter Cokes (DH taking to work for a dinner) (used B1G1 coupon)
1- 4 lb. bag Kibbles & Bits (used $2 coupon)
3pk scotch brite scrubbing sponges (no coupon on clearance $1)
2-40 ct Gain fabric softener (used 2 $3 coupons-provided overage)
2-Right Guard deodarants (used B1G1 coupon)
1-Clairol hair foaming color (used FREE product coupon)
total: $28.86
I paid $6.83 after coupons
The dog food alone was $5.23 before coupons.