In the past when we have gone we have always purchased everthing separate. We are thinking of getting the meal plan this time and if I understand it correctly you have to have a package to get the meal plan right?
Also do you actually safe money doing it this way or would it be cheaper to buy it all seperately as I have in the past and just pay for my meals?