kinntj
DIS Veteran
- Joined
- Dec 20, 2005
- Messages
- 4,365
Entering the 7th grade, I would definately buy her the Vera Bradley lunch bag and have her pack. I bet if you pack right, you could definately beat that hefty $3 + price including the price of the bag.
My DD6's bag was from LLBean and that cost $21 including monogram. Those VB aren't that bad in price.
I agree with another poster, to just have her buy lunch there for the first few days to get her situated and see what everyone else is doing.
My DD6's bag was from LLBean and that cost $21 including monogram. Those VB aren't that bad in price.
I agree with another poster, to just have her buy lunch there for the first few days to get her situated and see what everyone else is doing.