So DS12 and I went school shopping last night, and by some miracle we managed to get just about everything on the list - including one each of two different pairs of new shoes - in about half an hour. I also picked up a few snacks and some milk, and since I had so many different things in the cart that I don't usually buy, I didn't think about what the total should be.
I just looked at the receipt and according to them, I bought three pairs of one of the shoes at $19.99 each - and one pair of the other shoes!
Now I get to have fun going back to the store and trying to convince them I really only bought one pair of those shoes!

I just looked at the receipt and according to them, I bought three pairs of one of the shoes at $19.99 each - and one pair of the other shoes!

Now I get to have fun going back to the store and trying to convince them I really only bought one pair of those shoes!

